• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/CEYHAN.REHBER
  • https://www.twitter.com/@RehberCeyhan

          MESLEK GURUPLARINA GÖRE CEYHAN İŞ REHBERİ

Başlık Ekle
Başlık
Açıklama

HAVA DURUMUZİYARETÇİ SAYISI

AmazingCounters.com

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Yaklaşık 10 bin vatandaşımızın istihdam edileceği Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi'nin tam olarak faaliyete geçmesiyle ithal ettiğimiz kimyasal ürün çeşitlerinin yüzde 80’ini ülkemizde üretebileceğiz."

CEYHAN PETROKİMYA ENDÜSTRİ BÖLGESİ'DE 10 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK...

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Yaklaşık 10 bin vatandaşımızın istihdam edileceği Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi'nin tam olarak faaliyete geçmesiyle ithal ettiğimiz kimyasal ürün çeşitlerinin yüzde 80’ini ülkemizde üretebileceğiz." dedi.

Bakan Varank, "Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi'nde masterplan çalışmalarını tamamladık." dedi

 

10 BİN VATANDAŞ İSTİHDAM EDİLECEK

 

Bakan Varank, Yaklaşık 10 bin vatandaşımızın istihdam edileceği Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi'nin tam olarak faaliyete geçmesiyle ithal ettiğimiz kimyasal ürün çeşitlerinin yüzde 80'ini ülkemizde üretebileceğiz." açıklamasında bulundu.

 

1 MİLYAR DOLARLIK KATMA DEĞER ÜRETİLEBİLECEK

 

Bakan Varank: "Yapımı 2019'da başlayacak entegre tesis; 1,2 milyar dolar yatırım bedeline sahip olacak. Bölgedeki tüm parsellerin yatırımcılara tahsis edilmesiyle yıllık 1 milyar dolarlık katma değer üretilebilecek."

 

"SONATRACH; ÜLKEYE 15 YIL SÜREYLE PROPAN GAZI TEMİN EDECEK"

 

Mustafa Varank, ulaştırma başta olmak üzere altyapı yatırımları sayesinde yerel potansiyelin ekonomik fırsatlara daha etkin erişiminin sağlanacağını kaydederek, "Dolayısıyla sağlıklı büyümenin ve sürdürülebilir kalkınmanın çok önemli bir yapı taşını hayata geçiriyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Türkiye katma değer üreterek büyüyecek ve makroekonomik temellerini çok daha sağlam dinamikler üzerine inşa edecek." dedi.

 

Varank, Rönesans Holding ve Sonatrach arasında yıllık 450 bin ton kapasiteli polipropilen üretim tesisinin yatırım ortaklık sözleşmesi imzalanacağını, bu sözleşmeyle Cezayir devleti petro-gaz şirketi Sonatrach'ın kurulacak tesise, dolayısıyla ülkeye 15 yıl süreyle propan gazı temin edeceğini söyledi.

 

Yatırımla birlikte yıllık 2,1 milyon tonluk polipropilen ithalatının yüzde 25'inin karşılanacağını ve ithalata ödenen 2,2 milyar doların ülkede kalacağını kaydeden Varank, şu değerlendirmelerde bulundu:

 

"Doğrudan ve dolaylı 2 bin vatandaşımıza yeni istihdam imkanı sağlayacak ve 1,2 milyar dolar yatırım bedeline sahip bu entegre tesisin yapım süreci inşallah 2019 yılında başlayacak ve 2023 yılında üretime geçmesi planlanıyor. Atılan bu önemli adım, hem ekonomiye olan güveni hem de ülkemizin sunduğu benzersiz fırsatları göstermesi açısından ciddi bir örnek teşkil ediyor. Hem yerli hem de yabancı yatırımcılara bugün çok güzel bir mesaj veriyoruz. Eminim ki, önümüzdeki günlerde başka imza törenleri için de bir araya geleceğiz. Görev ve sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Türkiye'yi sanayi ve teknolojide lider bir üretim üssü haline getirmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz."

 

Varank, yatırımcılar için istikrarlı, öngörülebilir ve iş yapmanın kolay olduğu bir ekosistem geliştirdiklerini vurgulayarak, "Nihai hedefimiz, ülkemizi üretken yatırımlarda küresel bir çekim merkezi haline getirmektir. Başarıya giden yol, hiç kuşkusuz iş birliğinden geçiyor. Yatırımcıyı yönlendirmek, varsa aksayan sorunları çözmek ve uluslararası iş birliklerini daha da geliştirmek temel önceliğimiz. Üretimdeki dönüşümü ortak akılla hayata geçireceğiz. Reel sektörden beklentimiz, dönüşüm sürecinde rekabet stratejilerini katma değer oluşturma üzerine kurmalarıdır." şeklinde konuştu.451 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın